نکات مهم تخلیه سپتیک تانک

آسانترین راه بازکردن گرفتگی شترگلو

سپتیک تانک ها مخازن بیضی یا مستطیل شکلی هستند که علاوه بر نگهداری فاضلاب عمل تصفیه فاضلاب نیز بر روی ان ها صورت می گیرد. آنها در انواع و حجم های مختلف برای کاربرد های گوناگون نصب می شوند، پس از مدت زمان تقریبا کوتاهی (بین 1تا 5 سال) نیاز به تخلیه پیدا می کنند. از آنجایی که تخلیه سپتیک تانک ها از تخلیه چاه امری حساس تر است رعایت برخی اصول هنگام تخلیه سپتیک امری لازم می باشد تا پس از تخلیه سپتیک تانک نحوه ی عملکرد آن دچار اختلال نشود.

 

نکات مهم تخلیه سپتیک تانک

زمان تخلیه منظم

باید به صورت منظم و به موقع انجام شود. زمان تخلیه بستگی به حجم سپتیک تانک، تعداد افراد در خانواده و میزان مصرف آب دارد. به طور معمول، به طور متوسط هر 3 تا 5 سال یکبار نیاز به تخلیه دارند.

استفاده از کارگر مجرب

برای انجام عملیات تخلیه، بهتر است از کارگران مجرب و متخصص استفاده کنید. آنها می‌توانند به شما راهنمایی کنند و اطمینان حاصل کنند که فرایند به درستی انجام شود.

اطلاع از قوانین محلی

پیش از انجام تخلیه، از قوانین و مقررات محلی خود مطلع شوید. در برخی مناطق، تخلیه سپتیک تانک‌ها ممکن است تابوت و محدودیت‌های خاصی داشته باشد که باید رعایت شود.

بهداشت و ایمنی

هنگام انجام عملیات تخلیه، ایمنی و بهداشت خود و کارگران را در نظر داشته باشید. از ابزارها و تجهیزات محافظتی مناسب استفاده کنید و همچنین اطمینان حاصل کنید که فرایند تخلیه به دور از هرگونه آلودگی و خطرات برای محیط زیست انجام می‌شود.

بررسی وضعیت سپتیک تانک

هنگام تخلیه، فرصتی است که وضعیت سپتیک تانک و سیستم فاضلاب را بررسی کنید. هر گونه خرابی، نشتی یا مشکل دیگر را تشخیص داده و به موقع تعمیر کنید.

 

نحوه ی تخلیه سپتیک تانک

اگر ارتفاع لجن کف مخزن تا حدود یک سوم مخزن بالا آمد باید آن را تخلیه نمود ولی حدود 30 سانتی متر از لجن فعال در کف مخزن باید باقی بماند تا عمل هضم فاضلاب توسط باکتری های لجن به آسانی انجام شود.پساب خروجی سپتیک باید به چاه های جذبی ، تراشه و یا فاضلاب شهری منتقل شود.

تخلیه سپتیک تانک توسط شرکت سپهر سرویس به کمک نیروهای مجرب و متخصص و همچنین و با استفاده از تانکرهای تخلیه چاه، پمپ مکنده تخلیه چاه، پمپ ساکشن و پمپ لجن کش به راحتی و در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد. این پمپ ها می توانند فاضلاب درون سپتیک تانک را به درون تانکرها انتقال دهند.

 

بررسی زمان تخلیه سپتیک تانک

زمان تخلیه سپتیک تانک ها به عموامل متعددی بستگی دارد. واضح است که هر چه حجم فاضلاب ورودی به سپتیک تانک زیاد باشد سپتیک تانک زودتر به خدمات تخلیه سپتیک تانک نیاز پیدا خواهد کرد. رفتن مواد اضافی و جامد غیر قابل تجزیه توسط سپتیک تانک به دورن ان سبب پر شدن سریع سپتیک تانک خواهد شد. میزان ضخامت کف تولبد شده در سپتیک تانک (به علت چربی) تعیین کننده ی زمان تخلیه سپتیک تانک خواهد بود. مدت زمانی که سپتیک تانک نیاز به خدمات تخلیه سپتیک پیدا می کند حدود یکسال می باشد.

نکات مهم تخلیه سپتیک تانک

 

بهترین شرکت تخلیه چاه | سپهر سرویس

شرکت تخلیه چاه سپهرسرویس با استفاده از تانکرهای مکنده مخصوص تخلیه چاه ، تخلیه سپتیک تانک ،خدمات نصب سپتیک تانک و همچنین انواع پمپهای تخلیه چاه از قبیل پمپ کف کش، پمپ مکنده و پمپ ساکشن اقدام به تخلیه سپتیک تانک های فاضلاب می کنند.

شماره تماس:09127101077

 

مطالب مرتبط:
سپتیک تانک چیست و در کجا کاربرد دارد؟

اجرای سپتیک تانک 
آموزش نصب سپتیک تانک و نگهداری از آن

تخلیه سپتیک تانک های فاضلاب

لایروبی و تخلیه فاضلاب سپتیک تانک

77 10 710 0912 تماس بگیرید