راهنمای خرید سینک ظرف شویی

تخلیه چاه | لوله بازکنی

راهنمای خرید سینک ظرف شویی:

برای خرید یک سیفون ظرف شویی خوب و کارآمد باید مسائلی را در نظر گرف که ما در این قسمت به مهمترین مسائل که یک خریدار باید در نظر بگیرد می پردازیم.

 • براق یا مات بودن :

یکی از ویژگی‌های سینک‌های فلزی است که هرکدام ویژگی‌های خودشان را دارند. به‌عنوان نمونه مدل‌های براق کمتر لکه‌های آب را نشان می‌دهند و به سادگی تمیز می‌شوند. ساده یا ضدخش بودن هم یکی دیگر از انتخاب‌های شما هنگام خرید سینک ظرفشویی است. مدل‌های ضدخش برخلاف دیگر مدل‌ها که سطحی صیقلی دارند، پر از دانه‌های ریز است. همین ویژگی مانع از خراش برداشتن سطح سینک می‌شود.

تفاوت سینک رو کار و تو کار،تعریف سینک رو کار،انواع مختلف سینک ها،خرید مناسبترین سینک،کاربرد انوا سینکها،تفاوت انواع مختلف سینک ظرف شویی
 • تعداد لگن های سینک را با توجه به نیاز و فضایی که در اختیار دارید انتخاب کنید.
 • به رو کار یا تو کار بودن سینک توجه کنید
 • سینک توکار از لحاظ زیبایی زیباتر است ولی از لحاظ اینکه آب به mdf کابینت میرسد احتمال خراب شدن کابینت بیشتر می شود ولی سینک روکار این مشکل را ندارد در عوض کمی ظاهر خوبی ندارد.
 • شیب و مسیر عبور آب در کاسه سینک : بهتر است سینک‌هایی را خریداری کنید که در کف آنها مسیری شیبدار برای سرازیر شدن آب به سمت راه آب طراحی شده است.سینک‌های معمولی معمولا سطح صافی دارند بدون هیچ شیبی ولی اگر آشپزخانه شما حتی کمی شیب دار باشد و از قضا این شیب در خلاف جهت عبور آب برای وارد شدن به راه آب باشد، آن وقت شما دچار مشکلات جدی می‌شوید چون همیشه اندکی آب در کاسه سینک می‌ایستد و به مرور زمان باعث رسوب و خطوط سفید روی فلز می‌شود
 • سینک‌های ظرفشویی معمولا یک تکه‌اند و جز قسمت راه‌آب‌رو، برش دیگری ندارند. این مساله سبب می شود امکان نشت آب تا جایی که ممکن است کم شود. . سینک‌های به اصطلاح «روکار»‌ معمولا با نواری فلزی یا چسب‌های آکواریوم به کابینت متصل می‌شوند. با گذشت زمان، اگر کناره سینک آسیب‌ببیند، آب به کابینت زیری نفوذ و دردسر درست می‌کند. به همین دلیل بسیاری اعتقاد دارند که سینک‌ها بهتر است «تو کار» باشند تا این معضل به وجود نیاید ولی برای اطمینان بیشتر، بهتر است بعد از خرید، یک‌بار سینک ظرفشویی را پر از آب و سپس خالی کنید تا از باز بودن راه‌آب‌رو‌ها اطمینان حاصل کنید. برای اینکه با چنین مشکلی مواجه نشوید، باید دقت زیادی در نصب آن داشته باشید.

 

  • همه سینک‌های استاندارد، قطعاتی اضافی دارند که شامل تخته مخصوص خرد کردن موادغذایی، درپوش برای راه‌آب‌رو، یک آبکش بزرگ به اندازه دهانه سینک و یک یا دو آبکش کوچک هستند که باید هنگام خرید کالا به شما داده شود.
  • اتصالات و لوله‌های سینک را مورد بررسی قرار دهید.در گذشته این اتصالات بیشتر فلزی بود و به مرور زمان زنگ می‌زد یا بر اثر سرما و گرمای هوا، ترک برمی‌داشت. اما امروزه این لوله‌ها از پلاستیک تهیه می‌شود؛ زنگ نمی‌زند، انعطاف بالایی دارد و بسیار سبک است. از طرفی قیمت آنها از فلز ارزان‌تر است و با توجه به همه این جوانب، فروش زیادی دارد. اگر روی راه‌آب‌روها درپوش بگذارید و مراقب باشید که ته‌مانده غذا و روغن وارد لوله‌ها نشود، این اتصالات سال‌ها عمر می‌کنند.
  • صدایی که هنگام شست‌وشو دراثر برخورد ظروف با کاسه سینک تولید می‌شود.برخی سینک‌ها دارای پدهای ویژه‌ای برای خفیف‌ترکردن این صدای ناهنجار هستند. در این نوع سینک‌ها، قسمت زیرین کاسه سینک توسط اسپری مخصوص مقاوم شده و مانع انعکاس صدای برخورد ظروف می‌شود. همچنین در این نوع سینک‌ها، دمای آب داغ داخل سینک دیرتر به حالت معمولی می‌رسد.
خرید سینک ظرف شویی،مناسبترین سینک ظرف شویی،راهنمای خرید سینک ظرف شویی،چگونه یک سینک خوب بخریم،نکات مهم برای خرید سینک ظرف شویی،بهترین برن سینک ظرف شویی،طریقه ی وصل کردن سینک ظرف شویی،سینک ظرف شویی استاندارد

نکاتی برای  بستن سینک ظرف شویی:

خیلی وقتها میخواهید سیفون ظرفشویی یا روشویی منزل خود را تعویض کرده ولی نمیدانید که چگونه قطعات را نصب کنید

برای بست سیفون هیچ احتیاجی به ابزار ندارید و کاملا باید باید بسته گردد

اگر بعد از بسته شدن چکه آب مشاهده کردید با کمی تفلون بر روی واشرآن را بر طرف کنید.

از سفت کردن بیش از حد خودداری کنید

برای تست میتوانید بر زیر سیفون خود روزنامه پهن نمایید و اب را باز کنید.
،بهترین برن سینک ظرف شویی،طریقه ی وصل کردن سینک ظرف شویی،خرید سینک ظرف شویی،مناسبترین سینک ظرف شویی،راهنمای خرید سینک ظرف شویی،چگونه یک سینک خوب بخریم،نکات مهم برای خرید سینک ظرف شویی،سینک ظرف شویی استاندارد

مطالب مرتبط:

لوله بازکنی حمام و استفاده از اسید متناسب با آن


لوله بازکنی ظرف شویی


بهترین راه لوله بازکنی


لوله بازکنی بدون استفاده از مواد شیمیایی


لوله بازکنی و بهترین راه رفع گرفتگی لوله فاضلاب

رفع بوی بد چاه توالت و حمام

راهنمای خرید سینک ظرف شویی

77 10 710 0912 تماس بگیرید