کول گذاری و طوقه چینی چاه

تخلیه چاه | لوله بازکنی

تعریف کول گذاری و طوقه چینی  چاه:

طوقه چيني  و کول گذاری چاه فاضلاب و چاه آب شيوه اي است كه در آن كول هايي كه از سيمان درست شده است را از قسمت پائين چاه تا بالاي چاه قرار ميدهند كه در اين روش كول ها از ريزش چاه جلوگيري كرده و در نتيجه عمر چاه نيز افزايش مي يابد که باید توسط نيروي انساني خبره و با تجربه انجام گیرد.
قوانین کول گذاری چاه،چگونه چاه را کول گذاری میکنند،نحوه ی کول گذاری چاه فاضلاب،طوقه چینی و کول گذاری چاه،انواع کول چاه،مزیت کول گذاشتن برای چاه فاضلاب استاندارد های کول گذاری،

چرا در اطراف چاه از کول سیمانی استفاده می کنند؟

از کول در هنگام حفاری چاه های برای جلوگیری از ریزش خاک به درون چاه استفاده می کنند. استفاده از کول درون چاه‌ها بسیار مناسب است و مزیت های بسیاری دارد. زیرا از ریزش چاه جلوگیری کرده و مانع از ریزش خاک و بدرون چاه اب وفاضلاب می گردد

 

انواع مختلف کول برای چاه آب و فاضلاب:

امروزه انواع مختلفی از کول در در اطراف چاه ها ساخته می شود.  جنس کول معمولا از بتن است و به دو صورت گرد (بنام میله) و بیضی (بنام انباری) در چاه بکار میرود. کول گذاری و استفاده از انواع کول ها بستگی به نوع چاه حفر شده دارد .

کول گرد:

کول گرد به قطرهای شصت،هفتاد،هشتاد ،نود و صد سانتی متر تولید میشودکه ارتفاع آن ۲۵ سانتی متر و قطر هر طرف بتنی آن ۵ سانتی متر می باشد که هر ۴ قالب برابر یک متر میباشد که بنا به قطر میله چاه حفر شده توسط مقنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راهکار برای تقویت کول چاه:

برای تقویت  کردن کول می توانید  از تسمه‌های فنری عدل بندی استفاده کنید.

مزیت کول تسمه دار:در صورت ترک بر داشتن و آسیب دیدن کول در هنگام جابجایی و تخلیه با خاصیت فنری که تسمه دارد حالت هندسی کول تا زمان کارگزاری حفظ شود.

تفاوت کول میلگرد و کوله تسمه دار:

افراد زیادی تمایل دارند که از کولهای میلگرد دار به جای کولهای دارای تسمه استفاده کننداما چون قیمت میلگرد بالاتر می باشد استفاده از کول میلگرد دار مقرون به صرفه نیست. ضمن اینکه خمکاری میلگرد و بستن دو سر آن نیز برای قرار دادن در قالب کول زمان زیادی جهت تولید صرف می‌کند. بنابراین در کل تولید کول با میلگرد به صرفه نیست.
کاربرد کول،کول گذاری تضمینی،شرکت کول گذاری و طوقه چینی،افزایش عمر چاه فاضلاب،جلوگیری از ریزش چاه فاضلاب،با چاه فاضلاب در حال ریزش چکار کنیم

نکات مهم در هنگام بارگیری و جابه جایی کول چاه:

جابه جایی و انتقال کولها نیز خود نکته بسیار مهمی است. برای بارگیری کول به نکات زیر توجه کنید.

– کول میله ۶۰سانتی در هر خاور ۲۵ متر و در نیسان ۱۰متر قابل بارگیری است.

– کول میله ۷۰سانتی در هر خاور ۲۵ متر و نیسان ۱۰ متر قابل بارگیری است.

26901807
کول گذاری و طوقه چینی چاه

 

شرکت سپهر سرویس آماده ی اجرای خدمات در زمینه ی طوقه چینی و کول گذاری چاه با بکارگیری کارکنان

مجرب و متخصص برای شما شهروندان می باشد

شماره تماس:09127101077

مطالب مرتبط:
رفع گرفتگی چاه توالت ایرانی و فرنگی و فاضلاب
انواع مختلف چاه های فاضلاب
رفع گرفتگی چاه فاضلاب و تخلیه چاه


کاربرد پمپ دنده ای در تخلیه چاه فاضلاب

دلایل ریزش چاه -نشانه های چاه ریزشی

زمان تخلیه چاه و تعمیر چاه فاضلاب ریزشی

کول گذاری و طوقه چینی چاه

77 10 710 0912 تماس بگیرید